fbpx
סל קניות

סל קניות

לקפץ מעל החיים על רגל אחת

שמי בתחן, אני בת עשרים ושמונה ומתגוררת היום ברמת גן. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה. בסך הכל חיים רגילים… עם טוויסט אחד קטן – נולדתי ללא כף יד ימין ורגל ימין עד הברך.

באמצעות תותבת אותה אני מלבישה על רגלי בכל בוקר, אני יוצאת לעולם וכובשת בכל יום יעדים חדשים. לוקחת מהעולם את מה שיש לו לתת לי, ואת מה שלא משיגה בעצמי.  אבל כך לא נראו חיי מאז ומתמיד..

“איני יודע מהי התייאשות. לגבי מי שרוצה לתקן דבר מה בחייו אין התייאשות “

יוסף טרומפלדור

במהלך החיים שלי, עברתי משברים, כאבים ותהליכים רפואיים שונים, וחוויתי סביבה שלא קיבלה או שלא הבינה אותי. באותן תקופות יכולתי לבחור לשקוע ברחמים עצמיים, להיכנע לכאב הפיזי ולסביבה שרמסה אותי, ולהתכרבל במיטתי בבית הוריי. מנגד, יום אחרי יום בחרתי לקום, ללבוש את התותבת שלי וללמוד איך לקחת מהעולם את מה שהוא יכול לתת, ואת מה שלא – להשיג בעצמי.

כן, היו ימים קשים שבהם חשבתי על אלוהים ועל הגורל, שאלתי מה עשיתי שמגיע לי כל זה? למה אלוהים העניש אותי? והאם אכן אלוהים קיים שם למעלה, והוא זה שבמתכוון ברא אותי שונה והביא עליי את כל האתגרים הללו? אומנם, מחשבות אלו ואחרות עדיין מבקרות בראשי, אבל אני לא נותנת להן להפריע לי בהחלטתי למצות את חיי עד תום.

בספר שלי אני מתארת את התהליך שעברתי לעבר אהבה וקבלה עצמית- גופנית, לעבר השלמה עם המצב והגשמה עצמית שלי בכל התחומים. אני מאמינה כי לכל אחד מאיתנו מגבלה כלשהי, בין שהיא נראית לעין ובין שלא.

בכל אחד מאיתנו יש משהו, “הדבר הזה”, שהוא מתבייש בו.

“הדבר הזה”, שנראה לנו שהוא העיקר, ושבגללו, לתחושתנו, הסביבה שופטת אותנו, הוא למעשה זה שמגביל אותנו מלהיות עצמנו. ההסתרה שלו, הניסיון להסוות אותו, למזער אותו, חוסר הרצון להשלים איתו – זוהי המגבלה האמיתית שלנו.

בספר שלי אני מאפשרת לכם הצצה מקרוב אל חיים רגילים למדי – התבגרות המכילה בתוכה התמודדות עם סביבת בני אותו גיל, התאהבות ותשוקה עזה ללמוד ולהתפתח כל יום, למרות ובזכות השוני הפיזי הקיים שאין להתעלם ממנו.

נולדתי ללא יד ורגל, זו עובדה.

עובדה שבגללה אני עולה במדרגות קצת יותר לאט מרוב האנשים, אבל השכל שלי טס על טורבו, עובד שעות נוספות. בזכותה למדתי להעריך כל חלק וחלק שכן נמצא בגופי, גם אם בעיני אחרים הוא מובן מאליו. הבנתי שמה שקובע זה לא הימצאותם או היעדרם של חלקים בי, אלא הפעולות שאני עושה וכיצד אני מוציאה מעצמי את המיטב.

בכנות וישירות אני מספרת סיפור על מוטיבציה, על בחירה בחיים ועל התרוממות מקשיים וכאב. מכיוון שלכל אדם מגבלה כלשהי – פיזית, נפשית או רגשית – כל אדם באשר הוא יוכל לשאוב מהדרך שעברתי.


על רגל אחת


בתחן ששונקר

אימייל batchens92@gmail.com


No Replies on

לקפץ מעל החיים על רגל אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

error

נהנים מהבלוג הזה? אנא שתפו:)

Verified by MonsterInsights